Poradna

Máte na nás nějaký dotaz?

Neváhejte nám napsat, rádi vám poradíme.

Otázka:

Jaká sladidla lze v době diety používat?

Odpověď:

V době diety jsou povolena umělá sladidla a přírodní sladilo Stévie. Čekankový sirup, sladidlo s vyšším obsahem sacharidů, lze zařadit od 2. fáze diety v množství 1 čajové lžičky na den. Uvedené množství je možné ve 3. fázi diety zdvojnásobit.


Otázka:

Jak je to u vašich jídel s laktózou?

Odpověď:

Trpíte vyloženě intolerancí na laktózu nebo alergií na mléčnou bílkovinu kravského mléka? Tyto dva pojmy bývají velmi často zaměňovány a kombinovány dohromady. Z tohoto důvodu naleznete níže podrobnější vysvětlení. Laktóza je disacharid označovaný také jako „mléčný cukr“ a nejedná se o bílkovinu. Molekula se skládá a glukózy a galaktózy na které je v případě „bez laktózových“ produktů štěpena. Mezi mléčné bílkoviny kravského mléka patří zejména syrovátka (obsahující i laktózu) a kasein, které v kravském mléce dominují nad ostatními mléčnými bílkovinami. Pokud trpíte alergií na mléčnou bílkovinu, je nemožné dietní program vytvořit, jelikož je součástí všech našich jídel. U laktózy je situace příznivější. Nachází se u produktů, které obsahují odstředěné kravské mléko a její zastoupení je zde v minimálním množství. V praxi jsme se nesetkali se zákazníky, kterým by toto množství způsobilo závažnější komplikace. Přesto doporučujeme jídla nejprve vyzkoušet na konzumaci půlky Prodietix jídla obsahujícího laktózu a podle vlastní zkušenosti se rozhodnout, zda budete v dietním programu pokračovat dále. Neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám zašleme seznamy jídel bez laktózy.


Otázka:

Kdy je podle vás nejlepší začít s dietou?

Odpověď:

S dietou lze začít kterýkoliv den. Ideální je začít ve dni volna (o víkendu), kdy máte více času se s jídly a dietním programem lépe seznámit.


Otázka:

Mohu v době diety sladit Stévií?

Odpověď:

Stévie je téměř nekalorické přírodní sladidlo vhodné pro slazení v době Prodietix proteinové diety. Pozornost je třeba věnovat etiketám, kdy nevhodné jsou produkty s příměsí glukózy, které by poškodily nebo ukončily probíhající ketózu.


Otázka:

Muhu si vaše jídla rozdělovat a kombinovat dohromady?

Odpověď:

Dvě jídla, která se k sobě hodí si můžete rozdělit na polovinu, např. polévku s krutony. Jednu část sníte k obědu a druhou k večeři. Není však dobré si jednu porci rozdělit na půl a jednu půlku sníst k obědu a druhou k večeři a sníst tak za den o jedno jídlo méně.


Otázka:

Je v době diety možné pít sodovku a minerálku?

Odpověď:

Sodovka je povolena. Můžete pít i minerální vody. Spotřeba minerálů je v průběhu diety vyšší než obvykle, takže doporučujeme střídat pramenitou vodu a minerální vodu, ideálně Magnésii.


Otázka:

Mohu konzumovat Vaši dietu v případě, že zjistím, že jsem těhotná?

Odpověď:

Proteinová dieta je nízkosacharidová i nízkotuková a není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Cílem je, aby tělo začalo rozkládat podkožní tuky a používat je jako náhradu primárního zdroje energie (sacharidů). Pro správný vývoj plodu a tvorbu mateřského mléka je potřeba mít stravu plnohodnotnou, aby dítě dostalo potřebný komplex živin, včetně sacharidů a tuků, které jsou pro správný vývoj dítěte a zdraví těhotné i kojící ženy nezbytné.


Otázka:

Lze si proteinová jídla předem připravit?

Odpověď:

Prodietix proteinová jídla si lze předem připravit. Při výrobě palačinek, chleba, koláčů, omelet a nuget lze přípravu realizovat 24 hodin předem. U ostatních jídel je to maximálně jedna hodina. U obou příprav doporučujeme skladování v chladu.


Otázka:

Nabízíte bezlepková jídla?

Odpověď:

Ano, bezlepková jídla máme v produktové nabídce. U bezlepkových produktů potřebujeme znát, zda trpíte Celiakií, nebo jde pouze o metabolickou zátěž. Máme tři kategorie jídel: - bez lepku dle deklarace výrobce - může obsahovat stopy lepku - s lepkem Druhý statut je právní ochrana, protože přístroje na kterých se jídla vyrábí se musí čistit. Nelze, aby se po výrobě např. čokoládového krému, bez čištění, přešlo na výrobu vanilkového krému. Ještě jsme se nesetkali, aby nějaký celiak měl problém s našimi jídly s tímto statutem. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu je vhodné volit první kategorii jídel, která je deklarované ze strany výrobce jako bezlepková. Pokud budete vytvářet objednávku, můžete výběr jídelníčku nechat na nás a do poznámky v košíku napsat „bez lepku“ případně "stopy lepku". Nebo si jídla můžete do jídelníčku sestavit svépomocí. Neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám zašleme seznamy jídel bez lepku a stopami lepku.


Otázka:

Mohu konzumovat dietu pokud mám diabetes?

Odpověď:

Diety není vhodná pro Diabetes Mellitus 1. stupně, kdy hrozí ketoacidóza. V případě Diabetes Mellitus 2. stupně ji lze držet po konzultaci s ošetřujícím lékařem (diabetologem), kdy bude třeba za pravidelných kontrol a měření upravit dávkování léků s přihlédnutím k vaší hladině cukru v krvi. Dieta vede ke zlepšení stravovacích návyků a zařazení pohybu, který je pro tento typ onemocnění velmi prospěšný.


Online kalkulačka

Spočítejte si Váš dietní program

žena muž

Problematické partie