Snídaně s Prodietix - Vychutnejte si naše oblíbené snídaňové dobroty se 20% slevou.

Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.
Poradna

Těhotenství a kojení

Ketogenní - proteinová dieta je nízkosacharidová i nízkotuková a není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Cílem je, aby tělo začalo rozkládat podkožní tuky a používat je jako náhradu primárního zdroje energie (sacharidů). Pro správný vývoj plodu a tvorbu mateřského mléka je potřeba mít stravu plnohodnotnou, aby dítě dostalo potřebný komplex živin, včetně sacharidů a tuků, které jsou pro správný vývoj dítěte a zdraví těhotné i kojící ženy nezbytné.

Vaše dotazy

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je dieta nevhodná i pro matky které koji, ale pouze už jen v noci. To znamená, ze dítě už přes den normálně ji ale v noci ještě kojim. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu.

Proteinová dieta je nízkosacharidová i nízkotuková a není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Cílem je, aby tělo začalo rozkládat podkožní tuky a používat je jako náhradu primárního zdroje energie (sacharidů). Pro správný vývoj plodu a tvorbu mateřského mléka potřebujete stravu plnohodnotnou, aby dítě dostalo potřebný komplex živin, včetně sacharidů a tuků, které jsou pro správný vývoj dítěte a zdraví těhotné a kojící ženy nezbytné.

Vzhledem k výše popsanému doporučujeme s dietou začít až po přirozeném ukončení kojení, kdy i v případě občasného nočního kojení dieta vhodná není.

Následně je vhodné vytvořit pauzu 3 až 6 měsíců, než se upraví hormonální stránka ženy, která může zpomalovat průběh váhové redukce.

Pro další dotazy jsme Vám k dispozici.

Tým prodietix.cz

Nenašli jste odpověď? Napište nám!