Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.
Poradna

Dietní chyba

V případě dietní chyby dochází ke zpomalení nebo ukončení ketózy, což záleží na druhu a množství konzumované suroviny mimo povolený dietní plán. Ketolátky, které tělo v době ketózy naštěpilo z Vaší tukové zásoby jsou nadále metabolizovány a indikovány v moči a nové se již vzniklou dietní chybou tvoří minimálně nebo je jejich tvorba zcela zastavena. Metabolity se mohou v moči vyskytovat ještě půl dne po dietní chybě. Z tohoto důvodu je vhodné kontrolní měření před diagnostický papírek (např. Ketophan) provádět s půldenním časovým odstupem. Pokud je kontrolní test negativní, doporučujeme opět ketózu navodit režimem 1. fáze diety po dobu 2 až 3 dnů. Skutečnost, že se v ketóze znovu nacházíte, můžete ověřit nově provedeným testem moči po uplynutí výše uvedeného období.

Vaše dotazy

Jsem právě v druhé fázi diety a včera jsem nevydržel a dal si jedno mále pivo. Je to velký problém?

V době diety je povoleno nízkosacharidové pivo Gambrinus Dry nebo Staropramen Déčko v množství 150 ml 2x týdně.

Pokud pivo nebylo nízkosacharidové, pravděpodobně se ketóza zpomalila. Zpomalení nebo ukončení ketózy závisí na množství sacharidů v nápoji a vašich fyzických parametrech i tělesné aktivitě. Jiný průběh bude po konzumaci u vysokého muže (zpomalení) a jiný u menší ženy (ukončení).

Pro kontrolu probíhající ketózy (ketolátek v moči), je možné využít testovacích papírků Ketophan. V případě negativního testu, doporučujeme navodit režim 1. fáze diety na 2 až 3 dny a poté kokračovat v započatém dietném plánu. 

Nenašli jste odpověď? Napište nám!