Snídaně s Prodietix - Vychutnejte si naše oblíbené snídaňové dobroty se 20% slevou.

Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.
Poradna

Warfarin

V proteinové dietě můžete užívat lék Warfarin, ale je potřeba snížit příjem potravin, které obsahují vysoký a zároveň nestabilní obsah vitamínu K, nazývaného také kyselina listová. Jde zejména o listovou, košťálovou zeleninu a zelené čaje. Neznamená to, že byste měli úplně vyloučit tuto zeleninu ze svého jídelníčku, ale je třeba se stravovat stabilně, tj. konzumovat každý den stejné množství zeleniny. Pokud bude vaše strava obsahovat stejné množství vitamínu K, tak se s tím tělo vyrovná. Dietní chybou by bylo jeden týden konzumovat této zeleniny velmi velké množství a druhý týden ji vůbec nekonzumovat. Ideální je konzumovat potraviny, které mají nižším stabilní obsah tohoto vitaminu.

Příklady zeleniny bohaté na vitamín K (konzumovat méně): zelí, brokolice, špenát, kedlubny, tuřín, hlávkový salát (kromě ledového salátu, který je na vitamín K chudý), růžičková kapusta, čekanka, kedlubny, kapusta, květák (ačkoli má bílou barvu, patří do stejné čeledi jako brokolice).

Příklady zeleniny a luštěnin s nízkým obsahem vitamínu K (konzumovat ve stabilních denních dávkách): fazole, hrách, karotka (mrkev), brambory, celer, kukuřice, okurka, lilek, rajče, paprika, cuketa, ledový salát

 

Nenašli jste odpověď? Napište nám!