Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.
Poradna

Pitný režim

Je nejen v dietě důležitou součásti zdravého životního stylu, kdy tekutiny by měly být přijímány v menších dávkách v průběhu celého dne.

Optimální příjem tekutin v dietě je 2 až 3 l neochucené, pramenité nebo slabě mineralizované vody nebo bylinných čajů. Do tohoto příjmu jsou zahrnuty i tekutiny pro přípravu proteinových jídel. Podle ročního období lze množství tekutin upravit a s letními měsíci lehce navýšit. Dostatečným pitným režimem v době diety také předejdete malátnosti a bolestem hlavy.

Vaše dotazy

Je nutný zvýšený pitný režim při vaší dietě?

Zvýšený pitný režim v době diety není nutností.

Optimální příjem vody je
25 - 30 ml vody na 1 kg vaší váhy. Voda by měla být neochucená, nesycená. Do pitného režimu v rámci programu Prodietix můžete zahrnout i bylinné čaje a tekutiny určené pro přípravu proteinových jídel. Příjem tekutin upravujte podle ročního období a fyzických aktivit. 

 

Tekutiny doporučené v rámci programu Prodietix:

  • Kohoutková, pramenitá nebo slabě mineralizovaná voda bez příchutě

  • bylinné čaje, 

  • rooibos bez příchutě. 

Jestli vás pouze čistá voda neuspokojí, přidejte pár kapek citrónové nebo limetkové šťávy, louhujte čerstvé bylinky - máta, meduňka. Jestli vám pořád chybí nějaký výjimečná chuť, ochuťte si čaj, kávu nebo vodu ZERO kapkami s příchutí vanilky.

Nenašli jste odpověď? Napište nám!