Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.
Poradna

Nevhodnost diety pro děti a dospívající

Dieta je vhodná až od 18 let. Organismus dospívajícího se průběžně vyvíjí a k tomu potřebuje dostatečné množství živin obsahující zdraví prospěšné látky, které budou chránit jeho obranyschopnost a dodají mu energii k růstu a vývoji. V období dospívání dieta nepokrývá potřeby živin a denního příjmu pro zdravý vývoj, jelikož je nízkosacharidová a nízkotuková a to i přestože obsahuje konstantní množství bílkovin a minerálů. Cílem je přetvářet tuky v ketolátky a na to tělo dospívajícího nereaguje příliš dobře, protože je v procesu vývoje.

Jako vhodné řešení spatřujeme nutričně vyvážený, pestrý a pravidelný  jídelníček (komplexní sacharidy, bílkoviny a tuky) a hlavně s dostatkem pohybu a sportovní aktivity. Pokud bude tělo dobře živeno a bude mít i dostatek vhodné sportovní aktivity, plus odpočinku na regeneraci, dojde ke změnám proporcí tuk vs. sval. Tedy nárůstu svalové hmoty a úbytku tukových zásob. Zkuste ve Vašem okolí najít výživového poradce s dobrou referencí, který Vám provede vstupní měření bioimpedanční metodou a nastaví vyvážený jídelníček s vhodnou sportovní aktivitou.

Nenašli jste odpověď? Napište nám!