Francouzská keto dieta

POSÍLENÍ IMUNITY: Citronová palačinka s citronovo-mátovým sirupemChcete nakopnout imunitní systém? Zkuste citronovou palačinku s citronovo-mátovým sirupem. Citrusy jsou významným zdroje vitamínu C. Ten má prospěšný vliv na mediátory imunitního systému – například zvyšuje produkci interferonu při virových infekcích. Inulin obsažený v čekankovém sirupu podporuje správné trávení a zlepšuje imunitu. Máta je vhodná při výskytu trávicích obtíží a také se hodí při nachlazení pro povzbudí dýchání. Recept je vhodný pro 1., 2. i 3. fázi diety

Ingredience

  • Citronová palačinka
  • Čekankový sirup – 1 čajová lžička v první fázi, 2 čajové lžičky od druhé fáze
  • Citronová kůra – dle chuti 1-2 čajové lžičky
  • Šťáva z ½ citronu
  • Máta

Postup přípravy

Nejdříve si připravíme sirup. Do misky vložíme čekankový sirup, citronovou kůru a citronovou šťávu. Přidáme nadrobno nasekanou mátu. Směs můžeme rozmixovat ponorným mixérem.

Obsah sáčku citronové palačinky vsypeme do 50 ml studené vody. Protřepáme v shakeru nebo v misce promícháme metličkou, aby se prášek s vodou spojil. Necháme 1 minutu odstát. Odstátou směs vlijeme do pánve s nepřilnavým dnem a opékáme z po dobu cca 2–3 minut na středním ohni. V polovině času palačinku obrátíme.

Na talíři přelijeme palačinku sirupem a můžeme podávat.

Dobrou chuť

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem