Francouzská keto dieta

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a vyhrajte hodnotné ceny, plus pro Vás máme všechny dietní programy se slevou 30%!

Kvalita výživových doplňků

Kvalita výživových doplňků


Kvalitní výživa je základem úspěchu ve většině sportovních disciplín, svou roli také často sehrává například při hubnutí. Ne vždy je snadné získat z běžné stravy vše, co je potřeba. Výživové doplňky mohou v takové situaci pomoci. Má to ale háček.


Kvalita bez záruky


Doplňky stravy nejsou dostatečně odpovědně kontrolovány a legislativa, která by se týkala regulace jejich kvality, není ani jednotná. Doplňky stravy nesmí nést informace o tom, že by mohly nahradit pestrou stravu nebo že mohou přispět k prevenci či léčbě zdravotních potíží a onemocnění. To je ovšem málo.
Nikdo nezaručuje nezávadnost a kvalitu těchto přípravků.


Projekt Clean Label


Clean Label je nový koncept. Jeho cílem je chopit se iniciativy při kontrole kvality potravinových doplňků. Clean Label pak bude sloužit jako ochranná známka, která dá spotřebiteli na srozuměnou, že daný produkt je nezávadný. 
V rámci projektu Clean Laben bylo v roce 2018 otestováno 134 nejprodávanějších proteinových doplňků stravy. Výsledky jistě nikoho nepotěší.


Kadmium v hlavní roli


Nejhorší výsledky vykázaly testy na přítomnost kadmia. Tento prvek se vyskytl v 74 % vzorků. Kadmium je přitom vysoce rizikové. Má karcinogenní účinky, což znamená, že může způsobit nebo urychlit rakovinné bujení. Známy jsou také účinky teratogenní – mohou tedy narušit vývoj orgánů u plodu a vyvolat i vrozené vývojové vady. 
Kadmium má rovněž negativní dopad na metabolismus zpracování jiných kovů a může způsobit i poškození ledvin, imunitního či kardiovaskulárního systému, a dokonce kostní tkáně. 


Olovo v 70 % produktů


O škodlivosti olova se obecně ví. Tento kov působí degenerativně především na nervovou soustavu. Jeho přítomnost v organismu se může negativně projevit i na fungování ledvin a opět jsou známy také karcinogenní účinky. Olovo je nebezpečné už ve velmi malých dávkách – a to zejména při chronickém působení. 
Bisfenol A v 55 % případů a další škodliviny 
Bisfenol A je často skloňovanou látkou. Používá se při výrobě plastů a může způsobovat hormonální poruchy a poškozovat endokrinní systém. Může se podílet i na vzniku rakoviny prostaty či varlat, u žen pak rakoviny prsu. A to není zdaleka vše. Analýza odhalila i přítomnost škodlivin, jako je rtuť, pesticidy nebo arzen. 


Co s tím?


Je tedy na čase skoncovat s doplňky stravy? To jistě ne. Jen je třeba lépe vybírat. Řešením je vybírat etablované a známé značky, které dodají nejen bílkoviny a další potřebné živiny, ale také disponují certifikáty kvality a bezpečnosti potravin ISO a FSSC. Jednou takovou značkou je Prodietix. Jsme hrdí, že ačkoli jsou naše produkty vyráběny za účelem proteinové diety, vzhledem k vysoké vstřebatelnosti bílkovin mají větší efektivitu než drtivá většina sportovních proteinů.

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a soutěžte o ceny v souhrnné hodnotě 100 000 Kč!

Chcete vědět víc? Podívejte se na pravidla soutěže.

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem