Francouzská keto dieta

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a vyhrajte hodnotné ceny, plus pro Vás máme všechny dietní programy se slevou 30%!

7+1 tip, jak dosáhnout svého dietního cíle

Říká se, že začít je půlka úspěchu. Někdy je ale nejtěžší vydržet do konce! V tomto článku vám nabídneme pár tipů, jak maximalizovat šanci na dosažení vašeho dietního cíle.

1)    Nastavte si cíl chytře

Známá poučka osobnostních koučů říká, že váš cíl by měl splňovat tři základní kritéria. Musí být:

Specifický – Správně nastavený cíl musí být přesně definovaný, jasný a jednoznačný. Takovým cílem může být například zhubnout 10 kilogramů do konce února.

Měřitelný – Musí být měřitelné, zda se svému cíli přibližujete nebo naopak vzdalujete. V případě diety můžete použít váhu, rozměry, velikost oblečení nebo třeba procento tělesného tuku.

Dosažitelný – Zhubnout deset kilo za týden je nereálné. Svůj cíl si nastavte tak, aby byl dosažitelný a vyhnete se tak frustraci. Zda je váš cíl reálný si můžete ověřit například pomocí naší kalkulačky.

2)    „Cíl bez plánu je jen přání!“

Váš cíl může být sebelépe nastavený, pokud ale nejsou jasná „pravidla hry“, s největší pravděpodobností jej nedosáhnete. Zásady keto diety jsou naštěstí poměrně jasně daná. V dietním programu je přesně stanoven počet jídel, množství i druhy povolené zeleniny a dalších surovin. Náš tip? Vytiskněte si plánek a zapisujte si, zda pravidla dodržujete.

3)    Pochlubte se kolegům a přátelům

„Jeden kousek dortu tě nezabije, vždyť mám narozeniny!“ I taková věta z úst vašeho kolegy může úplně zhatit vaše několikatýdenní snažení. Jděte s pravdou ven. Uvidíte, že kolegové a přátelé vám budou oporou a nebudou vás svádět na scestí.

4)    Buďte hrdí na své dílčí úspěchy

Zapisujte si kila, centimetry a procenta tuku! Foťte se! Buďte hrdí, kam až jste na své cestě k vysněné postavě došli. Sám sobě dokáže být člověk tou nejlepší motivací. Dílčí úspěchy můžete zapisovat například do Manuálu Prodietix, který zasíláme zdarma ke každé objednávce.

5)    Dělejte to pro své zdraví!

Ten správný důvod k hubnutí vám pomůže vydržet až do konce. Hubněte s pocitem, že pro své tělo děláte to nejlepší. Zdraví je přece to nejcennější, co máme.

6)    Ve dvou se to lépe hubne!

Hubněte s partnerem nebo s kamarádkou. Vařte si společně a hlídejte se navzájem! Běžte si společně zaběhat nebo na svižnou procházku! Povzbuzujte se! Nakonec z diety nemusí mít prospěch jen vaše tělo, ale třeba i váš vztah.

7)    Zapojte se do komunity

Obklopte se lidmi, kteří to mají podobně jako vy. Najděte si skupinu na Facebooku nebo přispějte do diskuzního fóra. Dozvíte se tak od ostatních spoustu tipů, triků a receptů a naopak i vy můžete pomoci ostatním a motivovat je. 

Nejdůležitější rada na závěr!


Věřte si, a nevzdávejte se, když vše nejde tak, jak jste si přáli. Pokud se vzdáte, budete zase tam, kde jste začali, ale když jste začínali, přáli jste si být tam, kde jste teď! Pokud jste porušili dietu nebo hubnete méně, než jste chtěli, zavolejte nám nebo napište. Rádi vám poradíme!


 

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a soutěžte o ceny v souhrnné hodnotě 100 000 Kč!

Chcete vědět víc? Podívejte se na pravidla soutěže.

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem