Francouzská keto dieta

Nákupy Ona Dnes u nás o den dříve, užijte si slevu 20% s kódem ONADNES2021

Světový den obezity

Na 4. března připadá Světový den obezity (World Obesity Day, WOD), který upozorňuje na rizika spojená s nadváhou a obezitou. Tato celosvětová akce má za cíl vzdělávat veřejnost i odborníky, formou prevence učit zdravému životnímu stylu a pomáhat na cestě k optimální váze. Proto jsme pro vás připravili akci na keto dietní programy se slevou až 35 %.

Obezita ve světě a u nás

Věděli jste, že za posledních 40 let se počet obézních celosvětově ztrojnásobil? Podle Světové zdravotnické organizace (World Health Organization, WHO) má nadváhu více jak 2 miliardy lidí po celém světě, z toho 650 milionů lidí trpí obezitou. Přes 340 milionů dětí a mladistvých ve věku 5 až 19 let má nadváhu nebo obezitu. V České republice trpí nadváhou 56 % dospělých, z toho je 17 % obézních. Mezi časté původce nadváhy a obezity patří špatné stravovací návyky, při kterých přijímáme nadměrné množství živin, zejména sacharidů a tuků, sedavý životní styl, stres či nedostatek pohybu.

Obezita se řadí také mezi civilizační choroby a ve spojitosti s dalšími faktory může vést ke zvýšeným zdravotním rizikům, jako je cukrovka 2. typu, artróza, dna, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina „špatného“ cholesterolu, kardiovaskulární onemocnění a další. Útrobní tuk ztučňuje orgány, nepříznivě tím ovlivňuje jejich funkci, což může vést ke zdravotním komplikacím. Obezita působí také na psychický stav, má vliv na deprese, negativní pocity, nenávist k vlastnímu tělu, stranění se společnosti, únavu nebo nechuť do života.

Optimální váhu může mít každý

Pokud vás trápí kila navíc, nezoufejte. Díky moderním hubnoucím metodám a kvalitním potravinám dokáže svou váhu upravit opravdu každý. Obezitě a nadváze lze velmi snadno předcházet správnou životosprávou. Neznamená to, že už si nikdy nebudete moct dát své oblíbené „nezdravé“ jídlo nebo sladkost, právě naopak. Správnou úpravou stravovacích návyků dosáhnete své optimální váhy, jídlo pro vás přestane být „hříchem“, své oblíbené pochutiny si čas od času budete moct dopřát a vaše tělo nebude přetíženo nadměrným energetickým příjmem, který nedokáže využít. Pravidelnou péčí o vlastní zdraví zvýšíte také celkovou kvalitu svého života.

Nejjednodušší způsob, jak začít s efektivní redukcí váhy, je keto dieta, kterou při obezitě a nadváze doporučují také lékaři. Během tří hubnoucích fází dojde ke značné redukci podkožního i útrobního tuku, naučíte se správným stravovacím návykům a dostatečnému pitnému režimu. Aby bylo ubývání kil efektivní a hlavně trvalé, je vhodné proces hubnutí konzultovat s odborníkem, který vám pomůže zvolit správný dietní program či upraví dietu přímo vám na míru. Proto nabízíme bezplatné telefonické konzultace, díky kterým budete mít výživového specialistu vždy nablízku.

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem