Francouzská keto dieta

Recepty pro "normální" jídla

Pošírované kuře na bylinkách

Kuřecí prsa se často restováním vysuší. Proto oceníte tento recept na úpravu pošírováním - tím si zachovají svou šťavnatost a křehkost.

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Čočkový salát se zeleninou a sýrem cottage

Tento salát je možné připravovat prakticky z jakékoliv luštěniny. Nejlépe se hodí červená nebo zelená čočka a to především díky krátké době, kterou potřebuje na vaření.

Recept je vhodný pro: 3. fáze

Candát se salátem a hořčičným dresingem

Maso z candáta je zajímavé zejména kvůli kvalitním, lehce stravitelným bílkovinám a vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin. Tato ryba je bez mezisvalových kůstek, které mají například ryby kaprovité.

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Bazalkové pesto

Tato bylina se používá především ve středomořské kuchyni, v poslední době se však těší velké oblibě i u nás. Bazalka je vhodná především na harmonizaci trávení a proti nadýmání.

Recept je vhodný pro: 3. fáze

Hovězí steak s fazolkami

V našem receptu Vám ukážeme, že i tato u nás nejznámější kombinace hovězího steaku s fazolkami, může být vhodná pro proteinovou dietu Prodietix.

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Sladká rýže s tvarohem a jahodami

Tvaroh má vysoký obsah bílkovin, proto, při dodržení poměrů v receptu, vydá tato úprava rýže za celé jedno jídlo. Hodí se jako snídaně, svačina či sladká večeře.

Recept je vhodný pro: 3. fáze

Restovaná drůbeží játra

Drůbeží játra jsou vyhledávanou pochoutkou. Do jídelníčku bychom je měli zařazovat i kvůli jejich vysokému obsahu vitamínů skupiny B a minerálů - především železa, zinku, mědi a chromu.

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Kapustové listy plněné mletým masem

Tradiční česká kuchyně se bez kapusty neobejde, většinou ji však spojí s tučným masem a smetanou. Když vynecháme nezdravé tuky, lze ji v této úpravě konzumovat i při proteinové dietě.

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Masová sekaná

Hledáte ten správný recept pro přípravu sekané? Jak ji připravit tak, aby byla chutná a zároveň splňovala podmínky proteinové diety?

Recept je vhodný pro: 2. fáze, 3. fáze

Zelený salát s chřestem a vejcem

Salát připravený z více druhů listových salátů a chřestu se podává jako "normální" jídlo. Saláty a chřest se k chuti vajec náramně hodí. Je ideální ke zpracování zbytků, které máte v lednici. Nemusíte se držet přesně ingrediencí, zkuste experimentovat.

Salát je vhodný pro: 1. fáze, 2. fáze, 3. fáze

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem