Francouzská keto dieta

Nákupy Ona Dnes u nás o den dříve, užijte si slevu 20% s kódem ONADNES2021

Martin V., 42 let

"S Prodietix dietou jsem zhubl za 12 týdnů."
Martin V., 42 let

"Motivace byla obrovská a odměnou mi jsou chvíle strávené s rodinou."

Já za to nemůžu!

Na začátku mého příběhu s Prodietix jsem byl bezradný chronický dietář, který snad vyzkoušel vše a pomalu jsem ztrácel naději, že se budu někdy zase cítit lépe.

Na diety jsem přestal věřit. Denně jsem si u zrcadla, … při delším pohybu, … nedej Bože u sportu říkal "vždyť nic nedělám tak špatně a zbytečně se nepřejídám, v rámci možností mám i pohyb, jím zdravě, tak PROČ mi jde váha už mnoho let jen nahoru!".

Mám za sebou i světlá období, kdy se mi podařilo hodně zhubnout, ale byla to obrovská dřina (5x týdně ve fitku pod dohledem svého kamaráda) a jídelníček, který se vám brzy přejí. Udržet se ale v neustálém fyzickém tréninku, jsem přestal po půl roce zvládat, až jsem postupně přestal trénovat úplně. Logicky, váha šla opět nahoru a já trpěl falešným pocitem křivdy "já za to přece nemůžu, moje tělo mě nemá rádo". Opak je pravdou. Tělo mi vracelo jen to, co jsem mu mnoho let dával. A skutečně mě muselo nenávidět.


Základem je motivace!

Ve chvíli, kdy jsem to chtěl už definitivně vzdát, jsem se potkal s dávným kamarádem, který se mi najednou ztrácel před očima a který mě na myšlenu keto diety přivedl.

Pro dokreslení celé situace nutno prozradit, že mi před dvěma lety zjistili diabetes II typu a poslední dobou se mi nedařilo držet hladinu cukru na uzdě. Kdyby se něco nezměnilo, nevyhnu se inzulínu, a to je nevratný zlom. Vyhlídky nevalné. 

Také mám úžasnou rodinu a syna, kterého od útlého věku vedu ke sportu. Bohužel, v jeho sedmi letech jsem mu přestával fyzicky stačit. ALARM!!! Musím tu být pro rodinu, pro syna, ještě dlouho a musím být v pořádku!

Tyto dvě skutečnosti ve mě nastartovaly obrovskou motivaci to také zvládnout.


Jak začít? 

Vzhledem k mému velkému pracovnímu vytížení jsem nemohl hodiny a hodiny ležet v literatuře a studovat co a jak jíst.

Chvíle pátrání a našel jsem spásu v podobě přehledně zpracovaného řešení a podrobného vysvětlení "jak to funguje" na stránkách Prodietix. Vyměnili jsme si pár dotazů a odpovědí. Podpora byla neskutečná. 

Výhra! Mám to! Rozumím tomu! ... Objednáno! :-)

Nutno říct že převážná většina produktů Prodietix je i velmi chutná, tak to nebylo utrpení ani pro můj vytříbený jazýček :-)

Odměna je velká!

Díky Prodietix jsem se začal zajímat o to co přesně jím, co bych jíst (ne)měl a kde jsem dělal fatální stravovací chyby. Vedlejším efektem je nenásilná změna myšlení a osvojení si správných stravovacích návyků. Dnes se na potraviny dívám jinak, rozumím jim. Konečně!
Dnes je to přesně 12 týdnů, kdy jsem s Prodietix začal měnit svůj život.
Zhubnul jsem 22 kg, ubral v pase 14 cm, na bocích 9 cm a přes hrudník 12 cm.
Největší odměnou mi je ale to, že zase doběhnu svého syna v parku, že vyšlapu 7 pater po schodech bez zadýchání, a rodinné výlety na horách jsou k nezaplacení.
A zdravotně? Cukr mám jak miminko a zcela pod kontrolou!


Co dál?

Nezblbnout :-) Nezapomenout, co jsem se za posledních 12 týdnů naučil. Zdraví máme jen jedno a měli bychom si ho vážit. Ani ne tak pro nás samotné, ale pro ty, kteří jsou nám nejbližší.
Už teď se těším na jaro, kdy do toho půjdu znovu a věřím, že se ještě víc přiblížím své vysněné váze a fyzické kondici.

Chcete si spočítat váš dietní program?

Online kalkulačka

Chcete vědět více o proteinové dietě?

Více informací

Máte nějaké otázky?

Napsat dotaz

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem