Mikulášská sleva 30% na všechny dietní programy je tu. Není na co čekat, dejte si novoroční předsevzetí už teď. Jen pár dní, neváhejte s nákupem. Darujte dietní program pod stromeček.

Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.

Celerové pyré s párky Prodietix

10. 5. 2022

Taky jste jako děti vyndávali ty protivné bílé kostičky s ještě protivnější chutí z polévky? Ochutnejte celer jinak. Chybí vám brambory? Udělejte si celerové pyré. Je to jednoduché, rychlé a jednoduše dobré.

 

Co na to:

½ bulvy celeru

100 ml sójové light smetany (neslazené)

1 až 2 lžíce oleje

mořská sůl

 

Jak na to:

Celer očistěte od kořenů a vnější slupky. Nakrájejte ho na plátky tenké přibližně 4 mm nebo tenčí. Vložte ho do hrnce s minimem lehce osolené vody, tak abyste jej mohli přiklopený poklicí pomalu dusit. Snažte se dusit celer mírně a jen ten nejnutnější čas, pak si zachová plnou chuť a mnoho nutrientů. Uvařený celer sceďte, ale vývar z něj si nechte stranou.

Změklý celer dejte do mixeru a přidejte olej, smetanu a rozmixujte na jemné pyré. Podle potřeby přidejte trochu celerového vývaru a dosolte. Podávejte s párky Prodietix, které upravte podle chuti.