Mikulášská sleva 30% na všechny dietní programy je tu. Není na co čekat, dejte si novoroční předsevzetí už teď. Jen pár dní, neváhejte s nákupem. Darujte dietní program pod stromeček.

Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.

Pórková polévka

10. 5. 2022

Recept je vhodný od druhé fáze keto diety.

Ve třetí fázi je možné obohatit jej o 2 menší brambory, které nakrájíme na kostky a přidáme k orestovanému pórku.

Pórek je zelenina, která za málo peněz nadělá hodně parády. Než ho však začnete zpracovávat, je potřeba ho důkladně očistit. Odřízněte kořínky a odstraňte zvadlou nať. Pórek pak rozřízněte v místech, kde končí bílá část a začíná zelená. Bílou část stačí jen opláchnout. Zelenou je potřeba list po listu rozebrat a pořádně opláchnout. V záhybech zelených vrstev se totiž často skrývá hlína a drobné kamínky. To v polévce nechcete. 

 

Co potřebujete:

1 větší pórek

1/2 bílé cibule nebo malá šalotka

1 stroužek česneku

100 ml  bílého vína

200 ml vývaru (nejlépe hovězího, může být i zeleninový)

2 lžíce kvalitního oleje (olivový,slunečnicový)

sůl, pepř, muškátový oříšek, tymián

 

Jak na to:

Očištěný pórek a cibuli podusíme na rozehřátém oleji. Přidáme bílé víno, propasírovaný česnek a tymián, promícháme a chvilku podusíme. Po několika minutách zalijeme vývarem, přivedeme do varu a na mírném plameni povaříme zhruba 20 minut. Následně rozmixujeme tyčovým mixérem do hladkého krému. Na závěr ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem.

TIP: Nechte si pár koleček orestovaného pórku na straně. Poslouží jako pěkná ozdoba.