Využijte do neděle 2.4. speciální slevu 23% na všechny naše proteinové tyčinky. Rozmazlete se s našimi pochoutkami a zůstaňte stále jako tyčka!

Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.

BMI neboli index tělesné hmotnosti

1. 12. 2021

Pod zkratkou BMI se skrývá anglické slovní spojení Body Mass Index, v češtině tedy index tělesné hmotnosti. Jedná se o ukazatel, který může napovědět, zda má člověk podváhu, normální tělesnou hmotnost, nadváhu či obezitu. Hodnota BMI se používá pro statistické porovnání váhy jedinců různé výšky. Při interpretaci výsledků je však nutné zvážit pohlaví, věk, ale i tělesnou stavbu člověk. Specifickou kategorií mohou být sportovci, kteří mají vysoké množství svalové hmoty, které může zdánlivě ukazovat na nadváhu.

Výpočet BMI je velmi jednoduchý stačí vám vědět výšku a váhu člověka. Přičemž samotný výpočet je hmotnost člověk / výška (v metrech) na druhou. Právě díky tomuto velmi jednoduchému výpočtu se BMI stalo velmi populární veličinou.

Díky naší kalkulačce se můžete také dostat k Vaší hodnotě BMI, nicméně pro samotné určení vhodného dietního programu pracujeme ještě s dalšími parametry jako je pohlaví, fyzická aktivita, spánkový režim a typ zaměstnaní. Zásadní pro Vás můžete být i možnost určit si Vaši cílovou váhu, tento parametr ovlivňuje především délku samotné diety.