Francouzská keto dieta

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a vyhrajte hodnotné ceny, plus pro Vás máme všechny dietní programy se slevou 30%!

Ketophan

Test ketolátek v moči

Kód: 11120063

Testovací proužky Ketophan se používají ke stanovení ketolátek v moči.

Cena: 95,00 Kč

skladem

Charakteristika:

Ketophan je zdravotnický prostředek ve formě diagnostických proužků pro analýzu moči. Testovací proužky se používají ke stanovení ketolátek v moči. Jejich výhodou je snadná proveditelnost, rychlost získání výsledku (do 1 - 2 minut), vysoká diagnostická specificita a citlivost.

Obsah balení:

50 ks proužků

Výrobce:

Erba Lachema s.r.o.

Diagnostika:

Indikace tvorby ketolátek přes Ketophan je velmi jednoduchá a snadná metoda otestování probíhající ketózy. Jedná se o diagnostické papírky, které se vloží do moči a dojde ke zbarvení. Níže naleznete stupnici barevného rozpětí, které detekuje množství ketolátek od slabě růžového zabarvení až po fialové zabarvení. Ketóza je přítomna vždy, kdy dojde k chemické reakci a proužek papírku se zbarví. Pokud ke zbarvení nedojde, tak je pravděpodobné, že ketóza neprobíhá. Není to však pravidlem.

Při ketóze se tvoří zejména dva druhy látek, které se řadí mezi tzv. ketolátky. Jedná se o acetoacetát a ß-hydroxybutyrát. Každý člověk má trochu jiný poměr těchto dvou dominantních ketolátek a nejčastější je 1:4. Papírky na vyšetření moči jsou schopny detekovat jen acetoacetát. Pokud tělo acetoacetát u některých jedinců neprodukuje a vytváří pouze ß-hydroxybutyrát, bude se test na „ketolátky“ tvářit jako negativní i přestože se v ketóze nacházíte. Negativní test tedy nemusí nutně znamenat nefunkčnost ketózy případnou dietní chybu.

Přítomost acetoacetátu indikují tyto barvy:

 

V případě dietní chyby dochází ke zpomalení nebo ukončení ketózy, což záleží na druhu a množství konzumované suroviny mimo povolený dietní plán. Ketolátky, které tělo v době ketózy naštěpilo z Vaší tukové zásoby jsou nadále metabolizovány a indikovány v moči a nové se již vzniklou dietní chybou tvoří minimálně nebo je jejich tvorba zcela zastavena. Metabolity se mohou v moči vyskytovat ještě půl dne po dietní chybě. Z tohoto důvodu je vhodné kontrolní měření provádět s půldenním časovým odstupem. Pokud je kontrolní test negativní, doporučujeme opět ketózu navodit režimem 1. fáze diety po dobu 2 až 3 dnů. Skutečnost, že se v ketóze znovu nacházíte, můžete ověřit nově provedeným testem moči po uplynutí výše uvedených dvou dnů.

Hodnocení uživatelů

Michaela (10 z 10) 18. 6. 2021

Fialová znamená, že málo pijete 😊 Světle růžová je v pořádku.

Věra (10 z 10) 30. 1. 2021

Děkuji,vše proběhlo v pořádku

Alisa Benesova (10 z 10) 24. 2. 2020

Vse probehlo ok, snadna aplikace. Nicmene pribalovy leta nevysvetluje hodnoty :) Ale logicky ty fialove jsou pozitivni, jelikoz sediva je negativni (jeidna popsana hodnota)

Petra Hečková (8 z 10) 18. 9. 2019

Mám úplně stejný problém , příbalový leták neříká, zda tmavé zbarvení proužku znamená, že se v ketóze nacházím či nikoli? Prosím Vás o vysvětlení. Děkuji

  • Jinak vše ok, dieta funguje perfektně i když beru euthyrox

Jiřina (2 z 10) 1. 8. 2019

Přesně, zrovna jsme se chtěla taky podívat o čem to svědčí a žádné podrobné informace...

Iva (4 z 10) 29. 7. 2019

Mám stejný problém, ketolatek musí být hodně? Takže pokud se nacházím v ketoze tak bude proužek zbarven tmavě fialově?

Martina (2 z 10) 24. 7. 2019

  • Bohužel mi v popisu i příbalovém letáku zcela chybí vyhodnocení a co z něj vyplývá - proužek se nějak zbarví, ok, ale co dál? je to dobře? špatně? o čem to svědčí?

Přidat hodnocení

  • Hodnocení:

Online kalkulačka

Vypočítejte, jaký dietní program je pro Vás nejvhodnější?

Spočítejte si kolik můžete zhubnout a soutěžte o ceny v souhrnné hodnotě 100 000 Kč!

Chcete vědět víc? Podívejte se na pravidla soutěže.

Pohlaví

Problematické partie

Hledám nejvhodnější program...

Poraďte se s výživovým poradcem

Zarezervujte si bezplatnou telefonickou konzultaci s výživovým poradcem