Došlo ke ztrátě internetového připojení, zkontrolujte prosím Vaše internetové připojení, obnovte stránku a zkuste provést akci znovu.
Při vyřizování vašeho požadavku došlo k chybě, obnovte prosím stránku a zkuste provést akci znovu.

Jo-jo efekt po proteinové dietě

27. 10. 2021

Bojíte se, že po proteinové dietě přijde jo-jo efekt a pracně shozená kila naskáčou zpátky? Kolem jo-jo efektu koluje řada mýtů a nepravd. K jejich uvedení na pravou míru je potřeba chápat, že jojo efekt není žádná samostatná „entita“, která se jednoho dne z ničeho nic objeví. Ani kilogramy nemají moc „naskákat“ zpět bez našeho přičinění. Jojo efekt navíc není vázaný pouze na keto dietu, ale na jakoukoli formu (nejen) cíleného hubnutí. O co se tedy jedná?

Jojo efektem nejčastěji označujeme stav, kdy se po nějaké době od zhubnutí kila vrátí zpátky. Je proto vhodné se nevracet k původnímu jídelníčku a nezdravému způsobu života před dietou, kvůli kterému kila poprvé naskákala. Dieta má mít edukativní charakter a po jejím skončení je třeba pokračovat v nově naučených návycích.

Proto je i po ukončení diety vhodné využít odborného výživového poradenství, které je pro zákazníky, kteří absolvovali redukční dietu Prodietix, zdarma a na vyžádání vám jej rádi zašleme. Jednou z dalších cest po dietě jsou také naše nová hotová jídla, která jsou nutričně vyvážená a můžete s nimi doplnit váš zdravý stravovací plán. 

Základní pravidla Prodietix proteinové diety jsou:

1. Kvalitní pitný režim založený především na vodě (případně lze pít bylinné nedoslazované čaje)

2. Konzumace alespoň 300 až 500 g zeleniny denně

3. Pravidelnost v jídlech

Tato tři pravidla platí nejen v naší dietě, ale patří i mezi základní stavební kameny zdravého životního stylu. K nim je třeba přidat také vhodnou skladbu potravin a pravidelný pohyb, který je nejlepší prevencí před nabíráním kil zpět.

Ideální je aerobní aktivita (plavání, chůze, běh, cyklistika, jízda na bruslích…), která efektivně spaluje tuky, posiluje oběhový a imunitní systém, zlepšuje psychickou kondici a přináší mnoho dalších pozitiv. Zapomenout byste neměli ani na odpočinek s kvalitním a dostatečným spánkem.

Jakým potravinám je vhodné se vyhnout nejen po dietním programu?

  • Bílé pečivo, knedlíky a další výrobky založené na pšeničné mouce
  • Slazené limonády, pivo, tvrdý alkohol
  • Nekvalitní uzeniny s nízkým obsahem masa, vysokým obsahem tuku (lze poznat už na pohled a hodnoty bývají uvedeny)
  • Smažené maso a přílohy
  • Majonézové výrobky (chlebíčky a lahůdkové saláty)
  • Slané snacky ( křupky,chipsy a jiné.)

V potaz je dobré brát také psychiku, která umí v nabírání a shazování kil zahrát svou roli. Člověk by si měl umět život zpříjemnit a užít. Výše vyjmenované druhy potravin jsou sice nezdravé, ale nejsou jedovaté. Jejich občasná konzumace nenaruší vaše dietní stravování a udržení váhy. Vše je otázkou rovnováhy mezi energetickým příjmem a výdejem. Když kromě zhubnutí s keto dietou dokážete změnit některé staré návyky, které vám nadváhu přinesly, tak si váhu udržíte dlouhodobě bez problémů.